Bilindiği gibi günümüz de artık savaşlar siber alemde yaşanmaktadır. Bazı Türk hackerlerde bu siber savaşlarda yerlerini almaktadır kısa bir araştırmadan sonra Türk hackerleri sizin için derledik.

1. Ay Yıldız Tim.

Ay Yıldız Tim.

Ay Yıldız Tim 2002 yılında Yeni Zellanda'da kurulan ve Türkiye'de faaliyette olan, kendisini vatansever, milliyetci ve Atatütçü olaraktanımlayan Türk hacker grubudur. Bünyesinde birçok muhtelif grubu barındırır ve askerî rütbe sistemi vardır.Amerika Birleşik  Devletleri Savunma Bakanlığı Grup, ismini 'nın internet sitesini hackleyerek duyurmuştur.Grubun sloganı"Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır." Ay yıldız tim hakkında yazılmış iki adette kitap yayınlanmıştır.

2. Red Hack Tim

Red Hack Tim

Redhack (Kızıl Hackerler Birliği)1997 yılında kuruldu. Kendilerini Marksist ve Sosyalist olarak tanımlar grup.Şubat 2012'de Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün internet sitesini çökerterek adlarını duyuran grup aynı zamanda Türkiye genelinde yaklaşık 350'ye yakın emniyet müdürlüğü sitesini geçici bir süreliğine çalışamaz hale getirdi. Grubun çekirdek kadrosunu oluşturan üye sayısı 12'dir. 21 Ağustos 2006'da Atılım gazetesine verdikleri bir röportajda Redhack misyonlarını, Aynılar aynı yerdedir, Ayrılar ayrı yerdedir.espirisiyle hareketle Redhack'i Türkiye devrimine hizmet etmesi için devrimci dayanışmanın bir ürünü olarak kurduk. diyerek acıklama yapmıştır grup.

. .

3. Cyber Warrior (Akıncılar)

Cyber Warrior (Akıncılar)

- 4 Temmuz 2003 11 Askerimizin başına çuval geçirilmesi olayını protesto için bir anda 1500 Amerikan sitesini heklediler.  H.Z. Muhammet'e hakaret edilen karikatürlerden dolayı başta Danimarka olmak üzere çoğu ülkelere siber saldırılar düzenlediler.

 

4. Skorsky Hack Tim

Skorsky Hack Tim

Pkk terör örgütüne ait bir çok siteyi hacklemiştir.isviçre'de ezan yasağına eylem olarak isviçre ülkesine ait bir çok siteyi hacklemiştir. Web siteleri açıldığında ezan sesi ve Sultanahmet Camii ile karşılaşılmıştır.Tsunami felaketinde ordunun imkanlarını yeterinde kullanmamasını protesto etmiş askeri savunma sitesini hacklemiştir.Şehitlere tepki olarak HDP Resmi sitesini erişime kapatmıştır.15.10.2015 tarihinde yüzlerce Almanya, Amerika,Rusya, ingiltere sitelerine operasyon yapmış teröre destek verdikleri gerekçesi ile sitelerini erişime kapatmıştır.TDK,EGM,TSK, gibi devlet sitelerinin açıklarını bulmuş devlet yetkililerine açıkları kapatması için uyarıda bulunmuştur.

5. Börtecine Siber Tim

Börtecine Siber Tim

11 Cumhur başkanı Abdullah Gül'ün Twitter 'ini hacklemekle gündeme gelmişlerdir. Sloganları ise Onursuzları onurlandırıyoruzdur. Nihat doğan ve birçok ünlünün ve hdp li vekillerin ev adreslerini ve tc kimlik numaralarını hackleyerek yayınlamışlardır.

6. Türk Hack Team

Türk Hack Team

Türk Hack Team 2002 yılında Arsenik tarafından kurulmuştur.Türkiye’nin en eski siber timlerinden biridir.Yöneticilerinin Bedros Sanches, Arsenik, Se-Zer, Akşemsettin, ZoRRoKiN, TheKar1zma , Veteran 7 olduğu söylenmektedir. Türkiye'de siber güvenlik konusunda ofansif birçok saldırıda bulunmuştur. Kendilerini Atatürkçü ve Milliyetçi temele dayandıran Türk Hacker grubu olarak tanımlamaktadırlar. Bünyesinde birçok hack grubunu barındırmaktadır. Türk Hack Team, ismini ilk olarak ZoRRoKiN önderliğinde Microsoft menşeli MSN.COM 'u hackleyerek duyurmuştur.Türkiye'ye yönelik gerçekleşebilecek her türlü siber tehdide karşı mücadele ettiklerini belirten bu grup, kendilerini internetin yer altı dünyası olarak tanımlamaktadır. Grup 2015 yılında, birçok sansasyonel hack operasyonuyla ismini Dünyaya duyurmuştur. Kendilerini kısaca THT olarak nitelendiren hack grubunun Eski Üst yöneticisi Herakles 'in yapmış olduğu Vatikan operasyonu, başta Washington Post olmak üzere birçok uluslararası haber portalında manşet haber olarak yer almıştır.

7. Anonymous Türkiye

Anonymous Türkiye

THY saldıran ve kendilerini Anonymous'un Türkiye grubu olarak gören grup. Redhack 'in acıklamasına göre ise tamamen Anonymousla uzaktan yakından ilgisiolmayan ve  Redhack den kovulan bir grup olduğunu belirttiği grup.

8. Türk Güvenliği

Türk Güvenliği

Türk Güvenliği2009'da kurulmuş bir web ve network sistemleri üzerine yoğunlaşmış bir hacking grubu. Üyeleri Türk olup, toplam sayılarının 5-10 civarı olduğu tahmin edilmektedir. Siyasi görüş açısından herhangi bir kesimi temsil etmese de, yaptığı eylemler açısından devletçi ve islamcı bir politika izlediği düşünülmektedir.Pek çok kez bilişim dünyasında gündem olmuş grubun aktif bir web adresi bulunmamakla birlikte, Zone-H (Internet Hack kayıtları arşivini tutan bir site. Suriye Elektronik Ordusu(Syrian Electronic Army - SEA) websitelerinin hacklenmesi. İsrail'in, Filistin istilasını protesto amaçlı, İsrail ulusal kanalı Arutz Sheva'nın web sitesinin hacklenmesi bunlar bazılarıdır.

Facebook Yorumları