.
Sinema sektöründe zaman makinesi konulu olan filmleri de bu kategoriye alabiliriz. Ancak bu şekilde direk paralel evren konusunu ele alan pek fazla film yok. Olanları da listeye eklemeye çalıştım. Bu filmlere bir göz atabilirsiniz her biri kendi alanında

1. Paralel Evren (Coherence)

Paralel Evren (Coherence)

Sıradan bir akşam yemeğinde buluşan bir grup arkadaş o gece dünyadan geçen kuyruklu yıldızın etkisiyle başka paralel evrenlerdeki kendileri ile karşılaşınca olaylar garip bir hal alacaktır.

2. Parallels

Parallels

İki kardeş babalarının onlara bıraktığı mesaj sayesinde gittikleri binanın aslında farklı paralel evrenlere açılan kapılar olduklarını öğrenirler. Binadaki her kapı Dünya'nın yüzlerce farklı paralel evrenine açılan bir geçittir.

.

3. Tek (One)

Tek (One)

Jason Statham ve Jet Li'nin başrollerinde yer aldığı filmde diğer paralel evrenlerdeki kendi benliklerini öldürerek onların güçlerini ele geçirmeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılıyor.

4. Synchronicity

Synchronicity

Bir grup bilim adamı zaman makinesi üzerine çalışmalar yapmaktadırlar. Kendini denek olarak kullanan bilim adamlarından bir tanesi makineyi kullanınca kendini çok farklı olayların ortasında bulacaktır.

Facebook Yorumları