LGBT Nedir: Lezbiyen, Gey, Biseksüel, Transgender birliğini göstermek ve cinsel kimlik ve cinsel yönelimleri tanımlamak için semboller kabul edilir,

1. TomBoy

TomBoy

TOMBOY
Yapımı : 2011 - ABD ,  Fransa
Tür : Aile ,  Dram ,  Gençlik
Süre: 84 Dakika
Küçük bir çocuğun kimlik ve cinsiyet karmaşasını oldukça gerçekçi bir dille anlatan filmde hikayenin dramatize edilmemesi de yerinde bir karar olmuş fakat birazcık dram filmi çok daha iyi pişire bilirdi. Cinsel kimlik çatışması temalı bu film izlenmeli. Konusu; Laure bir oğlan çocuğunu andırdığından anne ve babası onun erkek kıyafetleri giymesine itiraz etmezler ve yeni taşındıkları mahallede tanıştığı kız arkadaşı adını sorduğunda Laure bir an düşünüp, Mickaël der. Bu yalan başına büyük dertler açacaktır.

2. TomBoy Filmi Fragman

3. Mavi En Sıcak Renktir

Mavi En Sıcak Renktir

Yapımı : 2013 - Fransa
Tür : Dram ,  Romantik ,  Erotik
Süre: 179 Dak.
Film genç bir kadının kendini keşfetmesiyle başlayan büyüme öyküsünü anlatmasının yanı sıra kadın-erkek ilişkisinde meydana gelen sorunların ve duygunun iki kadının arasında da benzer şekilde yaşanabildiğini gösteriyor. Filmde anlatılan aşk öyküsü heteroseksüel bireylerin eşcinsellere karşı önyargılı bakış açılarının yıkılması hedef alınmış olsa da birçok eleştirilerin ortak noktası filmdeki uzun sevişme sahneleri. Bu sahnelerin daha kısa tutulması hitap eden izleyici kitlesini olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Bu haliyle sevişme sahneleri en kaba tabirle pornoya dönüştüğü açık.

4. Mavi En Sıcak Renktir Filmi Fragmanı

5. Philadelphia

Philadelphia

Philadelphia
Yapımı : 1993 - ABD
Tür : Dram
Süre: 125 Dakika
Avukatlık şirketinde çalışan Andrew Beckett’in eşcinsel ve  AIDS hastası olmasının ortaya çıkmasıyla şirketten atılması ve avukatın buna karşı verdiği mücadele konu ediliyor. Philadelphia, AIDS teması üzerine çekilen ilk film olma özelliği taşımaktadır.LGBTİ bireylerinin yaşadığı zorlukları, dışlanmaları, ayrımcılığı gösteren tabu yıkan bir filmdir. Herkesin izlemesini tavsiye ederim. İyi seyirler.

6. Philadelphia Filmi Fragmanı

7. Erkekler Ağlamaz

Erkekler Ağlamaz

Yapımı : 1999 – ABD
Tür : Dram - Biyografi
Süre: 118 Dakika
1972-1993 yılları arasında yaşayan Teena Brandon’nın gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film Teena’nın trajik hayat hikayesine odaklanıyor.

Hangi ülkeden ya da toplumdan olursanız olun cinsel kimliğinizi ya da yöneliminizi yaşayamazsınız çünkü ötekileştirilmişsinizdir.
Seksüel kimlik bunalımı yaşayan Teena’nın gerçek problemi kim olduğunu bilmemek değildir. O kim olduğunu biliyor ama pantolonuna çorap sokup, göğsüne bandaj sararak saklamaya çalıştığı bedeni bunu doğrulamıyor. 
Gittiği şehirde yeni tanıştığı insanlara kendini erkek olarak tanıtan ve bir süre kadın olduğunu unutarak yaşayan genç kızın trajik hikayesini izlemelisiniz.

8. Erkekler Ağlamaz Filmi Fragmanı

9. Sınırsızlar Kulübü

Sınırsızlar Kulübü

Yapımı : 2013 - ABD
Tür : Dram
Süre: 117 Dakika
Filmin hikayesi 1985 yılında Texas’ın Dallas şehrinde geçiyor. AIDS’in daha yeni ortaya çıkmaya başladığı bu dönemde hastalığa yakalanan heteroseksüel bir adamın ölüme ve ilaç şirketlerine karşı verdiği mücadeleyi anlatan güzel bir film.

Konusu itibariyle AIDS hastalığı, homofobik insanlar, transseksüellik, ilaç sektörünün kirlenmiş yüzü gibi birçok eleştiriyi barındıran bu film kesinlikle izlenmeli. İyi seyirler…

10. Sınırsızlar Kulübü Fragmanı

Facebook Yorumları