Çiftlik Bank'ın onbinlerce kişiyi dolandırdığı ve şirket yöneticisinin 'Başınızın çaresine bakın' dediği ortaya çıktı.

130 BİN BÜYÜK YATIRIMCI VAR

130 BİN BÜYÜK YATIRIMCI VAR

On binlerce kişiden yüz milyonlarca lira toplayan Çiftlik Bank sırra kadem bastı. Yatırdıkları paraları almak için şirketin merkezine giden vatandaşlar, merkezin sessiz sedasız boşaltıldığını öğrendi. Çiftlik Bank Genel Müdürü Niyazi Karakoç'un ise bayilerle bir toplantı yaparak "Ben de kandırıldım. Mehmet Aydın'a ulaşamıyorum. Başınızın çaresine bakın" dediği öğrenildi.

Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu Çiftlik Bank ile ilgili önemli bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Şirketin Ümraniye'deki merkezine giden üyeler şoke oldu. Üyeler, binada bulunan şirketin boşaltıldığını gördü. Üyeler muhattap bulamazken, şirket binasının hafta sonu itibarıyla boşaltıldığı bilgisi verildi.

ÇİFTLİKBANK YÜZMİLYONLARCA LİRA DOLANDIRDI

ÇİFTLİKBANK YÜZMİLYONLARCA LİRA DOLANDIRDI

Çiftlik Bank bayilerinin katıldığı toplantıda Genel Müdür Niyazi Karakoç, "İşler iyi gitmiyor. Mehmet Bey'e (Mehmet Aydın) ulaşamıyorum, dönüş alamıyorum. Başınızın çaresine bakın" dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank ile ilgili bakanlığın idari yaptırımlar uyguladığını ve reklamları durdurduğunu, paralarını yatıran vatandaşların cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda bulunabileceklerini ve dava açabileceklerini söylemişti.

ÇİFTLİKBANK NE KADAR PARA DOLANDIRDI

ÇİFTLİKBANK NE KADAR PARA DOLANDIRDI

Yapılan incelemeler sonucunda Çiftlik Bank’ın 2016-2017 arasında 77 bin 843 kişiden toplam 511.7 milyon TL topladığı ve bunların 62 bin 877 kişisine 398.3 milyon TL’lik bir geri ödeme yaptığı ortaya çıktı. Açığa çıkan 113,4 milyon TL’nin ise Kuzey Kıbrıs’a aktarıldığı tespit edildi.

Facebook Yorumları