Yok artık! Bende böyle oturuyorum ne kadar doğru tespitler diyeceğiniz bir yazıyla yeniden karşınızdayım.

Vücut diliyle bir insan hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Yorgun, mutlu, mutsuz, uykulu aç ya da tok olduğunu fark edebilirsiniz. Peki oturuş şeklinden bir insanı nasıl analiz edebilirsiniz. Elbette yüzde yüz bu şekilde oturan insan bu gruptadır denemez. Fakat oturuş şeklinin işaret ettiği bir çok şey doğru. 

Bütün bu oturuş şeklinin temelinde konfor ve alışkanlık olsa da oturuş  şekilleri çok farklılıklar gösterebilir. Aşağıda gördüğünüz fotoğrafta beş farklı oturma şekli görüyorsunuz mutlaka bunlardan birini çok kullanıyorsunuz ya da bu oturuş şekillerinden birini kendinize ait hissediyorsunuzdur.

A pozisyonu

Bu pozisyonda oturan insanlarla iletişime girmek oldukça kolaydır. Muhabbete açıktırlar iletişim kurmaktan çekinmezler. Böyle oturan insanlar karizmatik ve yaratıcıdırlar.

B pozisyonu

Bu pozisyonda oturan insanlar maceracıdırlar. Kolay arkadaş edinirler. Seyahat etmeyi sever özgürlüklerine düşkündürler ve kısıtlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu pozisyonda oturan insanlar işlerini, sevgililerini çok kolay şekilde değiştirebilir. Aynı yerde uzun süre kalmaktan sıkılırlar.

C pozisyonu

Bu pozisyonda oturan insanlar genelde odaklanma zorluğu çekerler. Rahatlarına düşkündürler. İnsanların kaos olarak gördükleri bunaldıkları durumlar onlar için son derece normal konulardır. Serin kanlılardır. Canlarının kıymetlerini bilirler.

D pozisyonu

Bu şekilde oturan kişiler disiplinli ve zeki kişilerdir. Doğruları söylemekten çekinmezler. Doğruları söylerken kırıcı olabilirler ancak kendilerinden taviz vermezler ve inandıkları tezi savunmayı sürdürürler. Her şeyi herkesle paylaşmayı sevmezler temkinli davranırlar. İnsanlarla yüzleşmekten çekinmezler.

E pozisyonu

Bu pozisyonda oturan kişilerin idealleri yüksektir. Aile kurmak için acele etmezler. Genelde kariyerlerine odaklanırlar. Para kazanmak onlar için en önemli hedeflerden biridir. İdeallerini gerçeğe dönüştürmek için olağanüstü şeyler yapabilirler.

"Paylaşmak güzeldir, bu oturuşlardan biri benim diyorsan sevdiklerinle paylaş."

Facebook Yorumları