O sıradışı filmler;

1. 23 Numara

23 Numara

Yapımı : 2007 - ABD
Tür : Aksiyon ,  Gerilim ,  Psikolojik
Süre: 101 Dakika
Sonunu tahmin etmekte zorlanacağınız psikolojik gerilim filmi.
23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow, gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin hayatını ölüme yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. 
Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır. 23 sayısına duyduğu saplantı Walter’ı kontrol etmeye başlar. 

2. Akıl Defteri

Akıl Defteri

Yapımı : 2000 - ABD
Tür : Gizem ,  Suç , Psikolojik
Süre: 113 Dakika
Kısa süreli hafıza kaybı sorunu yaşan bir kahraman, yaşadıklarını hatırlamaya çalışarak ve deliller toplayarak, karısının katilini bulmak için zorlu bir mücadele veriyor.
Hikaye sonundan anlatmaya başlanıp başına kadar sürükleyici bir şekilde kendini izlettiriyor.

Şunu söylemek gerekir ki Memento herkese göre bir film olmayabilir.Ancak bir bulmaca gibi düşünerek parçaları birleştirince, karşınıza inanılmaz senaryo çıkacak. Keyifle izleyeceğiniz bir film.İyi seyirler.

.

3. Bu içeriğin sponsoru;

Bu içeriğin sponsoru;

4. Aklım Karıştı

Aklım Karıştı

Yapımı : 1999 - Almanya ,  ABD
Tür : Biyografi ,  Dram
Süre: 127 Dakika
Kendini öldürmeye çalışma ,günlük cinsel ilişkiler yaşama ve kişilik bölünmesi tanısıyla ailesinden ayırılarak  psikiyatri kliniğine yatırılan yazar adayı Susanna Kaysen’in klinikteki personel ve hastalarla yaşadığı hikayeyi anlatan film yazar Susannna Kaysen’in aynı adı taşıyan romanından uyarlanmıştır.

5. Zindan Adası

Zindan Adası

Yapımı : 2010 - ABD
Tür : Gerilim, Gizem, Psikolojik
Süre: 138 Dakika
Romandan uyarlanan bu karanlık atmosferli, temposu gittikçe artan akıl, delilik ve öfke üzerine çok şey söyleyen psikolojik gerilimin ilginç hikayesi.
Zindan Adası filminin konusu akıl hastalarının bulunduğu bir adada kaybolan bir hükümlüyü araştırmak için giden iki dedektifin birden bire adada kapana kısılmalarıyla gelişen olayları anlatıyor. 

6. Altıncı His

Altıncı His

Yapımı : 1999 - ABD
Tür : Korku ,  Gerilim ,  Gizem , Psikolojik
Süre: 107 Dakika
Altıncı His, bir çocuğun gözünden korku sinemasının etkileyici faktörlerinden biri olan ruhları farklı bir atmosfer de seyirciye sunuyor ve sürpriz finaliyle seyirciyi alt üst ediyor. Korku filmlerinden etkileniyorsanız film bittiğinde soğuk bir havada ağzımızdan çıkacak buhar size “ acaba? “ dedirtebilir.
Filmin konusu; Bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear'ın bir sırrı vardır. Ölmüş ama huzur bulamamış insanların etrafımızda dolaşan hayaletlerini görüp onlarla konuşmaktadır.

7. Guguk Kuşu

Guguk Kuşu

Yapımı : 1975 - ABD
Tür : Dram ,  Komedi
Süre: 133 Dakika
Özgürlük ,başkaldırı, isyan, düzene karşı çıkma.
Jack Nicholson'ın canlandırdığı asi karakter R.p Mcmurphy ve Louise Fletcher'ın canlandırdığın baskın karakter Hemşire Ratched. 
Film 5 Oscar ödülü kazanarak, bir başyapıt haline geldi.

8. Dövüş Kulübü

Dövüş Kulübü

Yapımı : 1999 - ABD ,  Almanya
Tür : Dram , Psikolojik
Süre: 139 Dakika
Bir tüketim eleştirisi…
Hiç sözünü esirgemeyen, neredeyse her repliği üzerine sayfalarca kompozisyon yazılabilecek bir film.
Filmde aynı zamanda anlatıcı konumunda olan Edward Norton’un canlandırdığı karakter, vahşi kapitalizmin içerisinde sıradan bir beyaz yakalıdır. Her şeyi vardır, güzel para kazanır, istediği şeylere sahip olabilir. Ya da ona dayatılan şeyler içerisinden bazılarını seçmekte özgürdür sadece. 
Sistemin(kapitalizm) içinde sıkışmış kahramanımızın hayatta aradığı değişiklikleri konu alıyor. 

9. Akıl Oyunları

Akıl Oyunları

Yapımı:  2001 - ABD
Tür:  Biyografi ,  Dram , Psikolojik
Süre:  135 Dakika
John Nash genç yaşında geliştirdiği kuramlarla matematik dünyasının bir numaralı ismi haline gelir. 
Fakat kısa süre içerisinde bencilliği ve kendine olan aşırı güveni sonucunda oluşan kişisel problemleri ile baş edemez duruma düşer. 

Facebook Yorumları