Doğada hiçbir şey kendisi için var olmaz. Çiçek kendisi için açmaz, güneş kendisi için doğmaz, nehir kendisi için akmaz, bulutlar kendi yağmurunda ıslanmaz... İnsan neden sadece kendisi için vardır? Ya da var mıdır?

1. 6 yıl önce ilk kez yumurta kabuklarında sukulent bitkiler yetiştirmekle başlayan Serap Bozboğa, son günlerde doğayla ilişkisini çiçek yetiştiriciliğinin dışına çıkardı.

6 yıl önce ilk kez yumurta kabuklarında sukulent bitkiler yetiştirmekle başlayan Serap Bozboğa, son günlerde doğayla ilişkisini çiçek yetiştiriciliğinin dışına çıkardı.

2. Ve 6 yıllık yoğun terrarium macerasını artık bir sanata dönüştürdü. Ayrıca bu sanatı da büyük küçük herkesle paylaşmaya başladı.

Ve 6 yıllık yoğun terrarium macerasını artık bir sanata dönüştürdü. Ayrıca bu sanatı da büyük küçük herkesle paylaşmaya başladı.

.

3. 'Herkes birbirini gözetlerken ben ekosistemi gözetlerim, onları izlerim ve bundan büyük bir zevk alırım' diyor Bozboğa.

'Herkes birbirini gözetlerken ben ekosistemi gözetlerim, onları izlerim ve bundan büyük bir zevk alırım' diyor Bozboğa.

4. Ayrıca işin maddi boyutundan çok ruhsal huzuru, hazzı arıyor ve şu sıralar terrarium konusundaki bilgi birikimini özel derslerin dışında okullardaki engelliler sınıflarında okuyan öğrencilerle de paylaşıyor.

Ayrıca işin maddi boyutundan çok ruhsal huzuru, hazzı arıyor ve şu sıralar terrarium konusundaki bilgi birikimini özel derslerin dışında okullardaki engelliler sınıflarında okuyan öğrencilerle de paylaşıyor.

5. Hatta 23 Aralık 2016 Cuma günü Öğretmen Melahat Hüdai Gürbüz okulundaki özel eğitim öğrencileri ile de bir çalışma yapacak.

Hatta 23 Aralık 2016 Cuma günü Öğretmen Melahat Hüdai Gürbüz okulundaki özel eğitim öğrencileri ile de bir çalışma yapacak.

6. Buyurun işte size terrarium eğitmeni Serap Bozboğa'nın çalışmalarından örnekler!

Buyurun işte size terrarium eğitmeni Serap Bozboğa'nın çalışmalarından örnekler!

7. Umarız sizlere de ilham olur, hobilerinizi başka yaşamlara dokunmak için de kullanırsınız...

Umarız sizlere de ilham olur, hobilerinizi başka yaşamlara dokunmak için de kullanırsınız...

Facebook Yorumları