Bazı kişiler için suyun tadının olmaması, su içmelerine engeldir. Buna benzer bir çok sebep su içmenize engel olabilir. Peki çok su içmek için neler yapmalı?

Güne su ile başlayın !

Güne su ile başlayın !

Her sabah uyandığınızda 1 büyük bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

Suya lezzet katın

Suya lezzet katın

Bazı kişiler için suyun tadının olmaması, su içmelerine engeldir.  Buna yönelik olarak, suyu tatlandırmak harika bir çözümdür. Bunun için bir sürahi içerisine bir kaç dilim limon, bir kaç yaprak nane ve yine bir kaç dilim yeşil elma dilimleri koyabilir veya biraz daha tatlı bir tadı olsun isterseniz tercihinizi çilek gibi tatlı meyvelerden yana kullanabilirsiniz.

. .

Su şişenizle arkadaş olun!

Su şişenizle arkadaş olun!

Kendinize sevdiğiniz hoş bir şişe alın ve onu sürekli yanınızda bulundurun, böylece dışarı çıktığınızda su bulamadığınız ve satın almaya gitmeye üşendiğiniz bahanelerini bir kenara bırakın.

İş yerinizde, çalışma masanızda, evinizin en çok vakit geçirdiğiniz bölümlerinde temiz bir cam şişede veya bardakta su bulundurun.

Suyunuzun gözünüzün önünde olması daha çok tüketmenizi sağlayacaktır.

Su ihtiyacınızı meşrubatlarla gidermeyin

Su ihtiyacınızı meşrubatlarla gidermeyin

Susadığınızda su içmek yerine şekerli meşrubatlar veya asitli içecekler tüketmeyin. Bu, hem günlük almanız gereken su miktarını karşılayamamanıza hem de fazladan kalori almanıza sebep olur.

İçtiğiniz su miktarlarını kontrol edin

İçtiğiniz su miktarlarını kontrol edin

Kaç bardak su içtiğinizi saymaya çalışın. Bu hem günlük tüketmeniz gereken miktara ulaşmanız için sizi teşvik edecek hem de su içmenin bir alışkanlık haline dönüşmesine yardımcı olacaktır.

Facebook Yorumları