Arşivlerden efsane bir haber daha: Tam olarak dram..:)

Hepsi elinde kaldı.. :)

Hepsi elinde kaldı.. :)

Çorum’un Hamamlıçay köyünde yaşayan, geçimini çiftçilikle sürdüren Ramazan Kekeç (58), bir akrabasının tavsiyesi üzerine, 40 dönüme yakın toprağına “Tayland Biberi” ekti. Tarlasına bu iş için özel bir damlama sistemi kuran ve hasat zamanını sabırsızlıkla bekleyen Kekeç, biberler ortaya çıktığı zaman gördükleri karşısında şok oldu.

BiberlerIn hepsi, şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde erkek cinsel organına benziyordu. Ne yapacağını bilemeyen ve büyük moral bozukluğu yaşayan Kekeç’e ikinci büyük şok, çocukları ile beraber evden kaçan karısından geldi. Karısının evden kaçması ile büyük bir bunalıma giren Kekeç’e son darbe, Kekeç’i dışlayan köylülerden geldi.

Köydeki herkes benimle selamı sabahı kesti. Bana cüzzamlı muamelesi yapıyorlar. Kadınlar yanımdan geçerken gelip yüzüme tükürüyorlar..

40 dönümlük tarlasına ektiği Tayland Biberleri yüzünden hayatı kabusa dönen Kekeç, konuyla ilgili olarak şunları söyledi “Bu ürünü ekmemi, yurtdışından gelen gurbetçi bir akrabam tavsiye etmişti. Bana “Tayland Biberi” nin Almanya’da alternatif tedavi ürünü olarak çok popüler olduğunu, romatizmanın ve yüksek tansiyonun tek ilacı olduğunu, yakında burada da aynı “altın çilek” gibi büyük patlama yapacağını, isterse tohumlarını da yollayacağını söyledi. Ben de hiç tereddüt etmeden, kooperatiften kredi çekerek, geçen sene kabak ektiğim 40 dönümlük tarlamın hepsine bu biberleri ektim. 2 ay sonra dallarda beliren bu şekil meyveleri görünce, kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Biberi internette araştırdım, ürünün özelliği buymuş”

“Köydeki herkes benimle selamı sabahı kesti. Bana cüzzamlı muamelesi yapıyorlar. Köy kahvesine oturduğum zaman, yanımda kim varsa kalkıyor. Kadınlar yanımdan geçerken gelip yüzüme tükürüyorlar. Artık bunaldım”

“Ürünümü satamadığım için tarlada kaldı. Ürünümün elimde kalmasına mı yanayım? yoksa ailemi kaybedip köylülerin ve ziraat odasının beni dışlamasına mı yanayım? Mağdurum, devletimizden yardım eli uzatmasını bekliyorum. En azından bir kısmını satın alsın”.

“Akrabamın söylediklerine inandım. Belkide sırf benimle maytap geçmek için tüm bunları yaptı. Buradan herkese sesleniyorum, bilmediği ürünü ekmesinler. Pişmanım”.

Mahsülümüz tam olarak bu :)

Mahsülümüz tam olarak bu :)

Facebook Yorumları